Thank you to all of the teams, coaches, volunteers and sponsors. We have over 60 teams participation in the tournament this year from U6 to U11.

Saturday and Sunday Schedules are listed below.

Yvonne Lombardo

ICSF Youth Tournament Coordinator
604-324-3328 // [email protected]

TOURNAMENT SCHEDULE

SCHEDULE SATURDAY MARCH 9

11:00 am   Field 1 South    ICSF AC Milan  vs  Wesburn Lions

11:00 am   Field 1  North   ICSF Italia   vs   ICSF Verona

12:00 pm   Field 1  South    ICSF Whitecaps  vs   ICSF Inter

12:00 pm   Field 1  North     ICSF Juventus  vs  KYSA Cavalier

1:00 pm     Field 1 South      ICSF AC Milan   vs  ICSF Verona

1:00 pm,    Field 1 North      ICSF Italia    vs    Wesburn Lions

2:00 pm     Field 1 South       ICSF Inter   vs      KYSA Cavalier

2:00 pm     Field 1 North       ICSF Juventus  vs   ICSF Whitecaps

9:00 AM    Field  2 South      Silky   vs  Team Croatia

9:00 AM    field  2  North      KYSA Strikers  vs  Wesburn Warriors

10:00 am   Field 2  South      ICSF INTER  vs  Unbelievable

10:00 am   Field 2  North      ICSF Juventus  vs KLM Whitecaps

11:00 am   Field 2  South      Silky  vs   KYSA Strikers

11:00 am   Field 2  North      Team Croatia   vs  Wesburn Warriors

12:00 pm   Field 2  South      KYSA  Blazers    vs   ICSF  Inters

12:00 pm   Field 2  North      ICSF Juventus   vs  Unbelievables

2:00   pm    Field 2  South     KLM Whitecaps  vs   KYSA Blazers

8:00 am      Field 4   ICSF Inter   vs   Wesburn Knights

8:00 am      Field 5   VAFC  Cannon  vs  ICSF Napoli

8:00 am      Field 6   ICSF AC Milan   vs Barca Academy  Vancouver 2010

10:00 am    Field 3  KLM Hammer  vs  New West Megalodons

10:00 am    Field 4  Barca Academy Vancouver 2010  VS  ICSF Inter

10:00 am    Field 5  ICSF Napoli   vs   Wesburn Knights

10:00 am    Field 6  ICSF AC Milan  vs      VAFC Cannon

11:00 am    Field 6  KYSA  Aces    vs  KLM Rangers

1:00 pm     Field  6  KLM Hammer   VS KYSA  Aces

2:00 pm      Field 6   KLM Rangers  vs   New West Megalodons

9:00 AM    Field 5    ICSF Lazio   vs  CAU Thunder

9:00 AM    Field 6   ICSF Milano  vs  KYSA Lynx

12:00 PM   Field 5  KYSA Lynx   vs  ICSF Lazio

12:00 pm   Field 6  ICSF Milano   vs  CAU Thunder

8:00 AM    Field 3    ICSF Inter    vs    RCYSC  Jaguar

9:00 am    Field 3    Cliff Ave Fortnite   vs  Wesburn  Rebels

9:00 am    Field 4    Wesburn Clumsy Ninjas   vs   RCYSC Arsenal

9:00 am    Field 5    ICSF AC Milan   vs   Cliff Ave  Bobs Striker

11:00 am  Field 3   Wesburn  Rebels  vs RCYSC  Arsenal

11:00 am  Field 4   Wesburn Clumsy Ninja   vs   ICSF Inter

11:00 am  Field 5   RCYSC  Jaguars    vs  Cliff Ave Fortnite

11:00 am  Field 6   VAFC  Spurs   vs  Cliff Ave Bobs Strikers

12:00 pm  Field 3  VAFC Dynamo   vs  Wesburn Barcelona

12:00 pm  Field 4  ICSF AC Milan    vs  Coastal FC Barcelona

1:00 pm   Field 4  VAFC  Kickin Chickin   vs  New West Destroyers

1:00 pm   Field 5  VAFC Wolverines    vs   BRAVO

2:00 PM  Field 4  KNVB  Netherlands   vs  VAFC    Spurs

2:00 pm  Field 5  ICSF  Roma   vs  VAFC  Storm

3:00 pm  Field 3  VAFC   Dynamo   VS   Bravo

4:00 pm  Field 3  Coastal FC Barcelona   vs  ICSF  Roma

4:00 pm,  Field 4  VAFC  Kickin Chickin   vs  Wesburn Barcelona

4:00 pm  Field 5  VAFC Storm     vs   KNVB  Netherlands

4:00 pm  Field 6   VAAFC  Wolverines   vs  New West Destroyers

1:00 pm   Field 3   KYSA  Jaguars  vs  KLM  TBA

2:00 pm   Field 3   LUSA Thunderstars   vs   New West Athletico

3:00 pm   Field 4   KYSA  Jaguars   vs   New West Dynamite

5:00 pm   Field 5   LUSA  Thunderstars   vs  New West Dynamite

5:00 pm   Field 6  KLM TBA  VS  New West Athletico

8:00 am    Field 7    south         Barca  Academy   Vancouver 2008 Grana   vs  ICSF  Roma

8:00 am    Field 8    north         VAFC Gunners  vs   WVFC  Strikers

9:00 am    Field 7    south          VUFC  RoadRunners   vs   ICSF Juventus

10:00 am  Field 7   south           ICSF Barcelona   VS   Marpole Ligers

11:00 am  Field 7   south           ICSF Juventus    vs  VAFC Gunners

11:00 am  Field 8   north           Barca Academy Vancouver 2008 Grana   vs  VUFC  Roadrunners

12:00 pm  Field 7   south          WVFC Strikers   vs   ICSF Roma

12:00 pm   Field 8   north         Barca Academy Vancouver 2009    vs   CMFSC   Spurs

1:00  pm    Field 7   south         ICSF Napoli    vs   KYSA Ravens

1:00 pm     Field 8   north         Barca Academy  Vancouver 2008 Blau   vs  ICSF Barcelona

2:00 pm     Field 7    south        CMFSC   Spurs   vs   Marpole Liger

3:00 pm     Field 7    south        ICSF Napoli   vs   Barca Academy  Vancouver 2009

3;00 pm     Field 8    north        KYSA Ravens  vs   Barca Academy Vancouver 2008 Blau

SCHEDULE SATURDAY MARCH 10

11:00 AM  FIELD 1 South       ICSF AC Milan  vs  ICSF  Italia

11:00 am   Field  1 North       ICSF Verona  vs  Wesburn Lions

12:00 pm   Field  1 South       ICSF Whitecaps  vs  KYSA  Cavalier

12:00 pm   Field 1 North        ICSF Inter  vs  ICSF  Juventus

1:00 pm     Field  1 South        ICSF AC Milan  vs  Wesburn Lions

1:00 pm     Field  1  North       ICSF Italia  vs  Verona

2:00 pm     Field  1  South       ICSF Whitecaps  vs  ICSF Inter

2:00 pm     Field 1   North       ICSF Juventus  vs  KYSA  Cavalier

1:00 PM   FIELD 2 south         Silky  vs  KYSA  Blazer

2:00 pm   Field  2 south         Wesburn  Warriors   vs  Unbelievables

2:00 pm   Field  2  North        KYSA  Strikers     vs  KLM  Whitecaps

3:00 pm   Field  2  South        KYSA Blazers  vs  ICSF  Juventus

3:00 pm   Field 2  North        ICSF Inter  vs  Team Croatia

4:00 pm   Field 2  South        KYSA Strikers  vs  Unbelievables

4:00 pm   Field 2  North        Wesburn Warriors  vs  KLM  Whitecaps

5:00 PM   Field 2  South        ICSF Inter  vs  Silky

5:00 pm    Field 2  North       ICSF Juventus  vs  TEAM Croatia

1:00 PM    Field 6     VAFC Sharks  vs  Barca Academy Vancouver 2010

2:00 pm    Field 5     KLM Hammer  vs  KLM Rangers

2:00 pm    Field 6      New West Megalodons  vs  KYSA ACES

3:00 pm    Field 3     ICSF AC Milan  vs  Wesburn Knights

3:00 pm    Field 4    Barca Academy Vancouver 2010  vs  ICSF Napoli

3:00 pm    Field 5    VAFC Cannon  vs  ICSF  Inter

4:00 pm    Field 5    KLM Hammer  vs  New West Megalodons

4:00 pm   Field 6    KYSA ACES  vs  KLM  Rangers

5:00 pm   Field 3    ICSF AC Milan  vs  VAFC Sharks

5:00 pm   Field 4    ICSF Napoli  vs  ICSF Inter

5:00 pm   Field 5   Wesburn Knights vs  VAFC  Cannon

2:00  PM  Field 3   KYSA  Lynx  vs  CAU Thunder

2:00 pm   Field 4    ICSF Lazio  vs  ICSF  Milano

4:00 pm   Field 3   ICSF LAZIO  vs  CAU Thunder

5:00 pm   Field 6   KYSA  Lynx  vs  ICSF Milano

8:00 am   Field 3   ICSF AC Milan  vs  KNVB  Netherlands

8:00 am   Field 5   Cliff Ave Fortnite  vs  VAFC Dynnamo

9:00 am   Field 3   Coastal FC Barcelona  vs  VAFC Spurs

9:00 am   Field 4  Wesburn Rebels  vs  ICSF Inter

9:00 am   Field 5  ICSF Roma  vs  Cliff Ave Bob’s Striker

9:00 am   Field 6  Wesburn Clumsy Ninjas  vs  VAFC Kickin Chicken

10:00 am  Field 5  RCYS Arsenal  vs  Bravo

10:00 am  Field 6  VAFC Wolverine  vs  RCYS Jaguars

11:00 am  Field 3  ICSF AC Milan  vs  VAFC  Spurs

11L00 am  Field 4 VAFC Storm  vs  Coastal FC  Barcelona

11:00 am  Field 5  ICSF  Roma  vs KNVB  Netherlands

11:00 am  Field 6  Wesburn  Barcelona  vs  New West Destroyers

12:00 pm  Field  3  Cliff Ave Fortnite  vs  VAFC Wolverines

12:00 pm Field 4    Wesburn Rebels  vs  VAFC Kickin Chickin

12:00 pm  Field 5   Wesburn Clumsy Ninjas  vs  BRAVO

1:00 PM   Field 3   VAFC Dynamo  vs  New West Destroyers

1:00 pm   Field 4   RCYS Arsenal  vs  ICSF Inter

1:00 pm   Field 5  VAFC   Storm  vs  Cliff Ave Bob’s Strikers

3;00 pm   Field 6  RCYSC  Jaguar  vs  Wesburn Barcelona

8:00 am   Field 4    LUSA Thunderstars  vs  KLM TBA

8:00 am   Field 6    KYSA  Jaguars  vs  New West Athletico

10:00 am  Field 3   New West Dynamite  vs  KLM  TBA

10:00 am  Field 4   KYSA Jaguars  vs  LUSA  Thunderstars

12:00 pm  Field 6   New West Athletico  vs  New West Dynamite

PLATINUM Sponsor

PC Urban logo

GOLD Sponsors

PC Urban logo
Vancity logo

BRONZE Sponsors

FINA Group logo
FINA Group logo
FINA Group logo

Club Supporters